Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Comunitatea creştinilor din Plevna este îndoliată
Administrator: 09-01-2017 05:14:33 in Știri pe scurt
În preajma Bobotezei (6 ianuarie 2017) trei venerabile enoriaşe: Alexăndrina, Păuna şi Victoria au trecut spre veşnicie, ducând cu ele, ca avuție nefurată, rodul credinței şi faptelor bune, pentru care în această viață trecătoare mult s-au ostenit. Hrănite cu merindea cea mai de pe urmă şi cu medicamentul nemuririi, avem credință că vor fi primite, cu candele aprinse, de Mirele ceresc. În veci pomenirea!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator