Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cu toate forțele, la deszăpezire!
Administrator: 09-01-2017 05:03:01 in Știri pe scurt

  Viscolul ce a lovit Bărăganul în zilele Bobotezei şi a Sfântului Ioan (6-7 ianuarie 2017) a pricinuit şi formarea sulurilor de zăpadă în locurile cunoscute din preajma localității noastre.

 Aşa se face că după liniştirea vremii utilajele CNADNR (pentru DN 3) şi utilajele Societății Agricole şi ale altor entități economice (pentru străzile adiacente DN 3) au luptat cu zăpada, făcând loc circulației concetățenilor noştri.

 De notat că în buna tradiție creştinească şi românească, niciun bătrân sau neputincios nu a rămas izolat în casă.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator