Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Căpițăreasa comunității plămădeşte aluat pentru prosfora euharistică de Crăciun
Administrator: 24-12-2016 02:07:21 in Știri pe scurt
Deşi nu este o regulă, în comunitățile rurale,mai tradiționaliste, prescura (prosfora) euharistică este plămădită, pecetluită şi coaptă de către o credincioasă mai vârstnică şi cu aplecare spre cele duhovniceşti. Şi anul acesta, mătuşa Maria lui Păun pregăteşte prescurile ce vor fi oferite de credincioşi la Sf Liturghie.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator