Colindul Ajunului
Administrator: 23-12-2016 11:03:18 in Știri pe scurt
Sculati, gazde nu dormiti! Sculati, gazde nu dormiti! Ci afara voi iesiti, Ci afara voi iesiti, Va uitati la rasarit Va uitati la rasarit Steaua mandra ce-a iesit, Steaua mandra ce-a iesit! Langa ea lumina mare, Langa ea lumina mare, Amandoua tinatoare, Amandoua tinatoare. Amandoua se-ntrebara, Amandoua se -ntrebara, Oare ce veste e-n tara Oare ce veste e-n tara? Veste buna, veste iara, Veste buna, veste iara C-o nascut Sfanta Fecioara C-o nascut Sfanta Fecioara. Si-o nascut in fan uscat, Si-o nascut in fan uscat Un Iisus adevarat, Un Iisus adevarat Care ne-a rascumparat, Care ne-a rascumparat Si ne este Imparat Si ne este Imparat. Imparatul Cerului Imparatul Cerului Si cuvantul Tatalui, Si cuvantul Tatalui! Amin! Versuri trimise de Constantin Oprea.