Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Site-ul parohiei Plevna: 1200 postări
Administrator: 07-12-2016 06:35:36 in Știri pe scurt

 Prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, prezența în spațiul virtual a parohiei Plevna, prin intermediul site-ului oficial şi a conturilor de socializare în cele mai utilizate rețele, este o realitate ce începe să dobândească o consistență adecvată scopului acestor unelte media.

 Pus sub maxima biblică: „Să alergăm cu stăruinţă în lupta care ne stă înainte. Cu ochii aţintiţi asupra lui Iisus, începătorul şi plinitorul credinţei” (Evr 12, 1-2), site-ul parohial este gândit să funcționeze atât în sfera prezentării activităților parohiale (cultice, filantropice, pastorale şi misionare) dar şi al lucrării catehetice în sfera învățăturii de credință şi a istoriei comunității parohiale, ca prezentări concrete ale materializării credinței în Domnul Iisus prin acte, fapte şi vieți.

 În acest moment, 7 decembrie 2016, site-ul parohial însumează 1200 postări, Ad Majorem Dei Gloriam.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator