Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Căutați, cu multă atenție, sub pernă!
Administrator: 06-12-2016 07:20:54 in Știri pe scurt
"Căutaţi, cu multă atenţie, sub pernă ! Veţi găsi, cu siguranţă, măcar o aripă a vreunui vis al copilăriei, o tresărire a copilului din voi, zidit în peretele împlinirii personale, dar dornic de simţirea autentică a Sărbătorii, sau altceva "de bine"... În această noapte aţi avut drept căpătâi (fără să luaţi aminte), o taină a copilăriei, asemănătoare buzunarelor bunicii (lui Teodoreanu) sau locului generos de sub bradul (Moşului Crăciun). O intersectie a vieţii, "dirijată". Cine a pus semnul priorităţii pentru maturi ?"

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator