Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Împreună slujire euharistică
Administrator: 20-11-2016 07:06:42 in Știri pe scurt
Duminică, 20 noiembrie 2016, pomenirea Sf Grigorie Decapolitul s-a săvărşit pe deplin în biserica parohiei Lupşanu unde în prezența părintelui protopop s-a săvârşit Sf Liturghie şi parastas pentru ctitori. Credincioşii, de toate vârstele, au participat la rugăciunea cu inima şi cu buzele.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator