Bucură-Te, aurora zilei cele neînserate
Administrator: 19-11-2016 07:21:06 in Știri pe scurt
Alesei dintre toate neamurile, Maicii lui Dumnezeu şi Împărătesei celei ce ia în grabă aminte la rugăciunile celor smeriţi şi revarsă râuri de vindecări asupra credincioşilor de la icoana sa cea Sfântă, aducem cântare de mulţumire! Iară tu – Apărătoarea cea mult milostivă apleacă-te cu bună voinţă către glasurile noastre cele de laudă şi din toate nevoile slobozeşte-ne pe noi, cei ce strigăm spre tine: Bucură-Te, prea bună şi grabnic ajutătoare – ceea ce rugăciunile noastre toate spre bine le împlineşti! În seara zilei a patra din Postul Crăciunului, vineri, 18 noiembrie 2016, în biserica parohială, la ceasul apusului, în așteptarea luminii neînserate a Împărăției lui Dumnezeu, s-a citit Acatistul Maicii Domnului, cea Grabnic Ajutătoare.