Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bun de mâncat, plăcut la vedere, vrednic de dorit
Administrator: 14-11-2016 08:04:30 in Știri pe scurt

  Mărul, darul comun al toamnei, este un depozit binecuvântat de sănătate. 

  Vântul puternic al toamnei a izgonit din pomul fructifer din soiul Granny Smith frunzle, ce ascundeau rodul bogat. Lăsând şi noi la o parte cele văzute şi căutând spre cele nevăzute, ni se descoperă în mere o bogăție uimitoare.

  Înşiruirea compoziției, este ca un pomelnic, în care nu poziția este importantă, ci legătura întreolaltă a tuturor. Aşadar, mărul conține:

CARBOHIDRAȚI,

PROTEINE

FIBRE ALIMENTARE

VITAMINE Acid folic, Niacina (B3), Acid pantotenic (B5), Piridoxina (B6) , Riboflavina (B2), Tiamina (B1) ,Vitamina C , Vitamina A , Vitamina E, Vitamina K

ELECTROLIȚI Sodiu, Potasiu

MINERALE Calciu, Fier ,Magneziu, Fosfor, Zinc , Cupru, Iod

FITONUTRIENȚI Caroten-SS, Cripto-xanthin-SS , Luteina-zeaxantina


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator