Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rodnic sfârşit de toamnă
Administrator: 13-11-2016 09:00:47 in Știri pe scurt

Pomul

Pomul, dacă-i ceri ori ba,

Îţi întinde creanga: ia!

El din rodul care-l are

Dă la mic şi dă la mare.

Nişte poame printre foi

Lasă şi la piţigoi.

Şi prin iarba de sub ramuri

Lasă şi la alte neamuri:

La boboci şi la furnici

Şi la iepuri, la arici…

Însă cui cât dă anume

Nu se laudă la lume.

 

                      Grigore Vieru


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator