Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Numele noastre s-au scris în cartea de aur
Administrator: 09-11-2016 09:32:44 in Știri pe scurt
Ca bucuria noastră să fie pe deplin cunoscută şi altora, după închinarea din mănăstirea Sloboziei, reprezentanții parohiei Plevna şi-au înscris numele în Cartea de Aur a aşezământului monahal. Cu promisiunea de a cerceta, peste timp, acest lăcaş dd închinare, tinerii au părăsit lăcaşul duhovnicesc primind ca amintire duhovnicească, din partea parohiei, câte o iconiță a Maicii Domnului.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator