Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Procesiune în rugăciune la Slobozia
Administrator: 04-11-2016 04:43:28 in Știri pe scurt
  Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, clericii și dreptcredincioșii din județele Călăraşi şi Ialomița au participat vineri, 4 noiembrie 2016, la procesiunea prilejuită de aducerea în oraşul Slobozia a Sfintei icoane a Maicii Domnului de la Sfânta Mânăstire Nicula.
  Într-o zi foarte mohorâtă, intrarea Sfintei icoane pe porțile mănăstirii din Slobozia a deschis cerurile, soarele trimițând raze foarte luminoase și calde peste mulțimea de multe mii de închinători ce a însoțit chipul maicii Domnului prin mijlocul Municipiului Slobozia.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator