Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizita de recunoaştere a reprezentanților ISU în parohie
Administrator: 30-10-2016 08:46:06 in Știri pe scurt
Sâmbătă, 29 octombrie 2016, după încheierea Sfintei Liturghii, au sosit la biserică reprezentanții Sectiei de Pompieri Lehliu, veniți în localitate şi la biserica parohială pentru "recunoaşterea obiectivului" şi pentru acțiunea de informare spre aducerea la cunoştință a măsurilor ce se cere a fi întreprinse pentru evitarea incendiilor. La plecarea de la biserică, pompierii au primit cu multă bucurie Monografia Parohiei Plevna.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator