Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Învățătura e avere
Administrator: 24-10-2016 09:31:25 in Știri pe scurt

Invatatura e avere Ce pururea o duci in gand Si, fara raza ei, puterea E doar un colb purtat de vant. Invatatura e-o comoara Ce nimeni nu ti-o poate lua, Isi va spori podoaba rara Cu cat imparti mai mult din ea. (Nicolae Labiş) Aceste cuvinte se potrivesc foarte mult studentului teolog din parohie, care pentru foarte frumoasele rezultate la învățătură, culese în anul trecut, a fost integrat în planul bugetar al facultății. Menirea de îmbogățotor prin îmbogățirea altora este o vocație şi o harismă apostolică. Toți creştinii suntem datori să facem acest lucru.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator