Concurs de colorat- parteneriat cu Şcoala Plevna
Administrator: 27-09-2016 12:15:52 in Știri pe scurt

În cadrul parteneriatului educațional între Şcoala şi Parohia din Plevna, marți, 27 septembrie 2016, după săvărşirea slujbei Sfântului Antim Ivireanul, la ora 10, s-a desfăşurat concursul de colorat icoane.

Sub îndrumarea doamnelor învățătoare, copiii au lucrat cât se poate de curat şi frumos, utilizând culori pastelate. În urma deliberărilor juriului, alcătuit din cadre didactice active şi retrase la pensie- enoriaşi ai parohiei, s-a stabilit faptul, evident oricui va vedea osteneala, că toți copiii sunt câştigători.

Astfel, după expiziția "vie", micii artişti au primit dulciuri şi băuturi răcoritoare.